Itt találod az összes cikket a „csapadékvíz-elvezetés” témában!
A projekt célja a biztonságos csapadékvíz elvezetés és a vizek visszatartása, helyben tartásának megteremtése.
A júniusi nagy esőzések is bizonyították a szükségességét.
Bács-Kiskun megye 23 települése összesen több mint 4 milliárd forintot nyert csapadékvíz rendszereinek kiépítésére, felújítására.
Az elnyert bruttó 35 millió forintból hamarosan megkezdődik a kiviteli, illetve engedélyezési tervek elkészítése, a kivitelező kiválasztását követően pedig a beruházás megvalósítása.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 200 millió Ft európai uniós támogatással és 7 698 218 millió Ft saját forrás bevonásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) részeként a Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. közreműködésével.
A projekt során Uszód belterületén 1494,4 m csatornaszakasz újult meg, 5 darab víznyelő készült.
Olvasóink most a teljes kép láttán ítélhetnek: hibázott-e az önkormányzat, Filvig Géza polgármester, vagy épp újabb nemtelen, alaptalan támadás érte a közéletből a választók akaratából kikerült, de most a saját médián keresztül befolyást szerezni akaró Bolvári és felesége, valamint Király Róbert részéről.
Az elmúlt hetek erős intenzitású esőkkel vegyes időjárása is közrejátszott abban, hogy ahol a föld laza volt, ott kimosódások keletkeztek.
Bebizonyosodott, hogy az új csapadékvíz-hálózat szélsőséges időjárási körülmények között is betölti szerepét.
A Foktői úti záportározónál, mint befogadónál jelentkező víz azt igazolta, hogy a rendszer működőképes, nagy intenzitású csapadék esetén is bírja a terhelést, ami megnyugtató.
A Németh László utcáról a nagy forgalmú Móra Ferenc utcára hajtók legyenek majd nagyon körültekintőek, vagy válasszanak másik útvonalat!
Részben műszaki, részben költségkímélési okból a tervezők nem minden bejáróhoz terveztek a bejáró két oldalához támfalat, ugyanis ahol kicsi a szintkülönbség a terep és az árok alja között, ott ez nem indokolt.
Engedély volt rá – állítólag nem volt könnyű megszerezni. Azt mondják, a csatornázásnak voltak útba. Ez így nyilvánvalóan nem igaz, csak részben.
A múlt heti képviselő-testületi ülésen tájékoztatta a polgármester a képviselőket
Több esetben vezető hír volt, hogy egy-egy nagy zápor után Soltvadkertet elöntötte a belvíz. Most ez a víz táplálja a Vadkerti - tavat.
A nagy intenzitású eső miatt a víz a pincegarázsok lejáratain keresztül betört a házakba.
Szakmáron a cél nem az, hogy feltétlenül megszabaduljanak a községen belül összegyűlő, a házakra, utakra veszélyes víztől, hanem hogy miközben elvezetik, hasznosítsák azt.
A fejlesztéssel Miske belterületén 9 kilométer 850 méter hosszban újították fel a csapadékvíz-elvezető hálózatot, a víz fogadására záportározót alakítottak ki.
Környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések történtek Bátyán, a Bercsényi, Mikes, Rákóczi és Széchenyi utcák csapadékvíz elvezetésének érdekében – tájékoztatta szerkesztőségünket a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat.
Az elavult vízelvezető-rendszer az egyre gyakrabban előforduló nagyobb záporok idején mind több problémát jelentett a lakosságnak és az önkormányzatnak.
Idén két alkalommal is képes riportban számoltunk be a városra törő viharról és következményeiről, a hírek szerint továbbiakra készülhetünk.
A projekt keretében a Kalocsát Kiskőrössel összekötő út menti, közegészségügyi szempontból veszélyes, évszázados lápot is felszámolják.
Miskén két fontos beruházás, a csapadékvíz-elvezető hálózat megújítása és a községen átvezető út újjáépítése van folyamatban. Őszig mindkét beruházást átadják.
Az Öregcsertő életében jelentős változást hozó fejlesztés a láp lecsapolása mellett a belterületi árkok újraásását, új átereszek építését is magába foglalja.
Bálint József polgármester péntek délelőtti sajtótájékoztatóján bejelentett három nyertes TOP-pályázat egyike a Kertváros csapadékvíz-elvezető rendszere hiányzó, vagy elavult elemeinek pótlását, az összegyűjtött csapadékvíz befogadására záportározó kialakítását teszi lehetővé.
Tegnap délelőtti sajtótájékoztatóján újabb pályázati sikerekről számolt be dr. Bálint József polgármester: három újabb TOP pályázatunk részesült kedvező elbírálásban. Ennek kapcsán a polgármester összefoglalta az eddigi pályázati eredményeinket, és visszatekintette az eddig vezető útra.
A két település alkotta konzorcium a megyei Területi Operatív Program pályázaton nyert 102 millió forintot, hogy a régi csapadékvíz árkokat felújítsa, ahol szükséges burkolja és a befogadókat is alkalmassá tegye a jelenleg is sok gondot okozó víz bevezetésére.
A munkálatok nyomán eltűnik a településkép egyik meghatározó részlete, a Kalocsát Kiskőrössel összekötő útról évszázadok óta látható vizes, lápos terület.
A Rokkanttelepen és a Szőlőkközében lefolytatott csapadékvíz-projekt sikerén fölbuzdulva a Kertvárosban is hasonló beruházás következhet. Legalábbis erre ad be pályázatot a hónap végéig az önkormányzat. A csapadékvíz-elvezető csatornarendszeren kívül záportározó is létesülne, illetve bővülne az igényelt 200 millióból.
Napsütötte majálissal kezdődött, majd jégverte, esőáztatott városképet, két milliárdnyi fejlesztési forrást és debütáló tehetségkutatót hozott május első hete. Ez a KALOhírek heti összefoglalója.
A múlt heti viharban a csatornafedőkön gejzírként hömpölygött föl az utcára a szennyvíz a város közepén. Jelentjük: várhatóan itt egy darabig nem lesz ilyen, megtalálták és orvosolták a hiba forrását. A csatornának bőven bírnia kell a terhelést, aminek történelmi oka van.
Tudott meglepetéseket okozni a jó előre beharangozott időjárás változás! A vihar leverte a gyümölcsfák termését, és ahogy eddig mindig, a belvízelvezető rendszer gyenge pontjai ezúttal is megmutatkoztak.