Itt találod az összes cikket a „könyvbemutató” témában!
Délelőtt a kalocsai iskolásoknak tartott előadásokat fagott szakos tanítványaival, délután Bősze Ádám könyvbemutatóján közreműködött Lakatos György fagottművész, a Kék Madár Fesztivál igazgatója múlt csütörtökön a Kamarateremben, a júniusi programsort immár nem csak a tanulóifjúság körében népszerűsítő Korai Kék Madár tavaszi alkalmainak keretében.
Nincs attól hitelesebb értékelés, visszatekintés, mint amikor valaki úgy ír könyvet egy 120 éve született nagy alkotóról, hogy személyesen is ismerte, számos emlék köti hozzá.
Sok szeretettel várják a szervezők az érdeklődőket április 18-án délután öt órától a Kamarateremben.
Valószínűleg folytatása is lesz annak a kötetnek, amelyet most pénteken mutatnak be a Kortárs Művészeti Klubban.
A kötet méltatásnak is beillő előszavát Fodorné Dr. Földi Rita pszichológus egyetemi oktató írta.
A Tomori Pál Városi Könyvtár könyvbemutatót, képzőművészeti kiállítást, koncertet és úti beszámolót is kínál a kultúrakedvelő közönség számára januárban.
Miskeiek százai hosszú évek óta várták már azt a kötetet, amely a településük történetét feldolgozza és bemutatja.
Romsics Imre, Kalocsa kulturális életének emblematikus, a város határain messze túlmutatóan ismert alakja aligha kapott ennyi méltatást egy időben.
A könyv a Hajós eredeti földrajzi neveit dolgozza fel, melyek az évszázadok során eltűnnének.
Egymás után zajlanak városunkban a jobbnál jobb kulturális programok!
Tóth Menyhért posztumusz Kossuth-díjas magyar festőművész életét veszik górcső alá. Az ő leveleiből, vallomásaiból felépült könyvet Sümegi György művészettörténész szerkesztette, akivel Pécsi Györgyi a Magyar Művészeti Akadémia Kiadó vezetője fog beszélgetni az előadóteremben.
Juhász Balázs: Hadifoglyok, dezertőrök - Magyar katonák az olasz hátországban című könyvével ismerkedhetnek meg a Kölcsönzőteremben az érdeklődők.
A kötetet Cselik Mária, a Népművészet Mestere mutatja be, köszöntőt Simon Zoltán alpolgármester mond.
Az ingyenes rendezvényen Jóna Dávid, a "Dééévid, aranyapám!" című könyv írója lesz a Tomori Pál Városi Könyvtár vendége.
A részvétel díjtalan.
Május 19-én a RomKult kurátora ifj. Kunhegyesi Ferenc festőművészt fogadja, verses és grafikai albumának bemutatója alkalmából.
Bárth János: Kalocsa 1847. évi úrbéri összeírása című könyv bemutatója a Kalocsai Tomori Pál Városi Könyvtár előadótermében
A szerzővel, a Gál Ferenc Szegedi Egyetem tanárával Bábel Balázs érsek, Kozma Gábor, az egyetem rektora, valamint Mák Kornél, a Bács-Kiskun megyei közgyűlés alelnöke beszélgetett.
Ötévi munka nyugszik a több mint 300 oldalas, hatvan zenekar történetét feldolgozó, fotókkal és sztorikkal illusztrált kötetben.
A magyar nyelven is publikáló, jemeni származású író, költő, novellista magyar nyelven íródott két kötetével ismerkedhetnek az érdeklődők csütörtök délután.
A decemberben megjelent kötetről a szerzővel kiadója, Kaiser László, valamint Vörös István irodalomtanár beszélgetett. A prózai szövegből számos részlet elhangzott, és Cserenkó Gábor az alkalom végén dedikálta is kötetét.
Hosszú szünet után ismét lehetőség nyílt arra, hogy a Kalocsai Tomori Pál Városi Könyvtár otthont adjon különböző rendezvényeknek és programoknak.
Városunk sakktörténetének kordokumentumait ismertette a szerző dr. Czibulka Zoltán könyvbemutatóján.
Kalocsa sakktörténetének kordokumentumait kötötték remek kötetbe a szerző, dr. Czibulka Zoltánnak köszönhetően.
A bemutatandó kötet öt novellát fűz össze. A bennük fölbukkanó hétköznapi szereplők hétköznapi sorsában sokan magukra ismerhetnek.
A Tomori Pál Könyvtár előadótermében múlt pénteken 17 órai kezdettel tartották András Róbert második kötetének dedikálással egybekötött bemutatóját. Az íróval Török Ferenc beszélgetett, aki előszót is írt az új Bufurcmese-kötethez.
András Róbert, alias Bufurc bácsi szeretettel várja minden olvasóját! Lehet hozni a bugyellárist, hogy egyből megvehessük az új füzetet, ami azért is különösen megéri, mert a szerző dedikálni is fog!
Kalocsa város irodalmi, művészeti életének egyik fontos lenyomata a gyűjteményes kötet.
Küszöbön a hatodik kötet megjelenése.
A verseskötetről a szerzővel Kaiser László író, költő beszélget.
Pénteken a könyvtárban tartották a Kalocsán született és városunkhoz sok szállal kötődő Prokop Péter pap festőművészről szóló könyv bemutatóját. A rendezvényen a kötet szerkesztői közül ketten is megjelentek, és ismertették kiadványukat, amely számos kalocsait is megszólaltat. A szerkesztők közül a Prokop-díj kuratóriumi elnöke, Prokopp Mária azt is elárulta, idén Kalocsára kerül a Prokop-díj, sőt, azt is megtudtuk, kihez.
A húsz írást tartalmazó füzet megjelentetését támogató András Attilának, a kiadás munkálatainak megszervezésében segédkező Török Ferencnek, valamint Borbély-Juhász Ágnesnek, a szerző elbeszéléseit gondjaiba vevő, azokat bő egy éven át sorozatként közreadó KALOhírek főszerkesztőjének a szókimondó szerzővel folytatott kedélyes, beszélgetése után hosszú sorban álltak a dedikált Bufurc-kötetre vágyók szerda este a Kamarateremben.
„Mátyás, az igazságos” a múlté? Érdemes fellapozni a főpásztor frissen megjelent könyvét!
Könyvbemutatóval zárult a hetvennegyedik évforduló alkalmából rendezett megemlékezés.
Idén ötödik alkalommal jelent meg Kalocsa művészeti életét évről-évre bemutató Kalocsai szó és kép antológia. A kötet reprezentatív bemutatójára a városi könyvtár dísztermében került sor advent harmadik hetének szombatján, délután három órakkor.
Újabb kötet látott napvilágot egy kalocsai népművész életéről, munkásságáról, Tamás László tollából, aki ezúttal Cselik Máriának, a néptánc mesterének a portréját rajzolta meg.
Évszázados tanítások és mindaz, ami a mindennapjainkat áthatja – ahogy a főpásztor látja, kötetbe foglalva. Könyvespolcra vele!
Vádemelési javaslattal zárta le a nyomozást a rendőrség Sz. Pállal szemben, aki 2015-ben 27 késszúrással megölte barátnőjét, majd a holttestet szőnyegbe csavarta és elásta egy kalocsai ház udvarán. A férfit Kalocsán fogták el, hiába próbált meg egy kanapé ágyneműtartójában elrejtőzni a rendőrök elől. Szintén Kalocsán, csak már a napokban fogtak el egy 37 éves hercegszántói férfit, aki Sükösdön kötözött meg és rabolt ki egy férfit. Ez a KALOhírek heti összefoglalója.
A Viski Károly Múzeumban mutatták be tegnap dr. Fehér Zoltán egyetemi tanár legújabb könyvét Bátya települése és népi építészete címmel.
„Bár minden iskolában így tanulhatnánk idegen nyelvet!”
Jelentősen megkönnyíti a forráskritikai gyűjtőmunkát a térségünk honfoglalás- és kora Árpád-kori történetét a későbbiekben vizsgáló kutatóknak, mivel e munka nagy részét a rendelkezésre álló régészeti leletek alapján elvégezték a bemutatott kötet szerzői. A gyűjtőmunka „forgácsaiból” is önálló kötet állt össze.
A szerzők és a sorozatszerkesztők maguk mutatják be a Kalocsai Sárközről, és annak településeiről összeállított köteteket, szerdán 18 órától a Viski Károly Múzeumban.
A virágkora hajnalán Karcagról városunkba települt, a szakmában országszerte, sőt határainkon túl is ismert, így városunknak is nevet szerzett fazekasmestert és pályáját bemutató könyvet advent utolsó szombatján tartott, bensőséges születésnapi ünnepség keretében mutatták be a közönségnek.
Újra csokorba gyűjtötték városunk és környékünk tehetségeit – erre megérte várni!
Cz. Nagy Zsófia különleges nyelvtanulásának történetén bizonyára sokaknak magakadt a szeme miközben portálunkat böngészte: 3 év alatt 10 nyelvvizsga? Hogy csinálta? Aki átfogó képet szeretett volna kapni a tanulási módszerről, az a tegnap Kalocsán tartott könyvbemutatón megkapta, aki pedig lemaradt róla, jövő héten pótolhatja.
Szerda délután Kiss Gy. Csaba egyetemi tanár Budapest - Zágráb: oda és vissza című könyvét ismerhetik meg az érdeklődők.