Itt találod az összes cikket a „koszorúzás” témában!
Az aradi vértanúk tiszteletére Kalocsa Város Önkormányzata nevében dr. Bagó Zoltán polgármester, Turi Tibor önkormányzati képviselő és Dr. Kiss Csaba jegyző közösen helyezett el koszorút a szoborcsoport talapzatán, majd az egybegyűltek virágokkal, mécsesekkel, főhajtással tisztelegtek a nemzet emlékezetében örökkön élő hősök előtt.
Immár többéves hagyomány szerint több helyszínen tart megemlékezést a 15. Kalocsa Légvédelmi Rakéta- és jogelőd Légvédelmi Tüzérezred magalakulása 62., valamint felszámolása 27. évfordulója alkalmából, az ezred hagyományait gondozó és megalakulásának 23. évfordulójához érkezett (KLKHK).
A Veracruz remek koncertjére a kicsiny, de lelkes közönség hajnal fél egyig mulatott a Platánban.
Szent István király napja a keresztény magyar államalapítás, a Magyar Állam ezeréves folytonosságának ünnepe. Magyarország születésnapja! Isten éltessen sokáig Magyarország!
Az idei megemlékezésen az Ombudsmani Hivatal és a Belügyminisztérium is képviseltette magát. Az alkalmat délután „roma platform”– kerekasztal beszélgetés – egészítette ki egy országos program nyitányaként, illetve a Városházán is folyt egyeztetés aktuális kérdésekről.
Társadalmi adakozás után 1920. május 11-én exhumálták a holttesteket és díszsírhelybe temették őket. 1922. június 25-én, a Jézus Szíve búcsú napján a jezsuita rendház falán emléktáblát avattak.
Városunk zsidósága elhurcolásának évfordulója a holokauszt kalocsai áldozatainak emléknapja. Kalocsa Város Önkormányzata kedd délután hat órai kezdettel az egykori zsinagóga melletti emléktáblánál tartott megemlékezést.
„Ami több mint 100 éve történt, az nem tárgyalás volt, hanem diktátum, büntetés, amit a háború elvesztéséért mértek ránk.”
Folytatódott Kalocsán az egykor itt szolgált honvédalakulatok emlékét őrző szervezetek hagyománya, amely szerint több helyszínen koszorúzással emlékeznek a daliás időkről, miközben a fiatalság felé is igyekeznek nyitni – idén az utóbbi években látottaknál nagyobb sikerrel.
A díszegyenruhába öltözött tűzoltók Szent Flóriánra, a tűzoltók védőszentjére és a kötelességteljesítés közben elhunyt társaikra ünnepi szentmise keretében emlékeztek.
Ragyogó napsütésben 10 órai kezdettel a Negyvennyolcasok terén tartották meg Kalocsa város rendszerváltozás óta tartó időszaka egyik legnagyobb szabású ünnepi megemlékezését.
Az ’56-os emlékparkban tartott, koszorúzással és mécsesgyújtással egybekötött alkalmon Pécsi Vivien önkormányzati képviselő mondott megemlékező beszédet.
A II. világháborúban, a doni katasztrófában elhunyt hősök és az áldozatok tiszteletére v. Magnay Lajos István vitézi hadnagy mondott emelkedett hangvételű beszédet.
Hatodik alkalommal tartották meg a BEOSZ-DAR rakéta-tüzér fegyvernemi napját, két helyszín felkeresésével. Megkoszorúzták a Széchenyi lakótelepen Gábor Áron mellszobrát, majd a Csilás parki Kalocsa Katonaváros emlékhelyen a kalocsai tüzérség történetét és az egykori bajtársak emlékét idézték föl.
1956. november 4-én rohanták le a szovjet csapatok hazánkat, szövetségben az áruló Kádárral és „Ideiglenes Kormányával”, amit a legyőzhetetlen túlerő elleni véres szabadságharc, majd a könyörtelen megtorlás követett. Ezek hőseire és áldozataira emlékezve koszorúzták meg Kalocsán az ’56-os emlékkövet. Beszédet mondott: Körmendy Szabolcs.
„Ha hűek akarunk maradni 56 üzenetéhez, akkor mindent meg kell tennünk azért, hogy hazánkat, nemzeti érdekeinket minden körülmények között és mindennel szemben megvédjük.”
Pénteken délután három órai kezdettel tartották Kalocsa Város Önkormányzatának hivatalos megemlékezését, amelyen a Belvárosi Általános Iskola diákjai adtak műsort, beszédet mondott: Illés Péter, az Eperföldi Általános Iskola igazgatója.
Sajnos egyre kevesebben jönnek a megemlékezésre, mert az egykori csapat elhalálozás miatt fogyatkozik.
Kalocsa emblematikus honvédalakulatáról a Csilás parki katonavárosi emlékműnél emlékeznek meg pénteken.
Városunk vezetői és vendégei, valamint néhai dr. Márkus Ferenc egykori munkatársai, tisztelői, barátai és családtagjai jelenlétében Gáll Tibor, a Paprikakutató Intézet jelenlegi vezetője idézte föl a számos paprikafajta atyjaként tisztelt kutató szakmai életútját.
Augusztus 20-a az egyik legősibb magyar ünnep, Szent István király napja, a keresztény magyar állam megalapításának, a magyar állam fennállásának emléknapja. Hagyomány, hogy ezen a napon városi megemlékezést rendez Kalocsa önkormányzata. A vasárnap délelőtt a Szent István szobornál tartott ünnepségen Filvig Géza polgármester mondott ünnepi beszédet.
Az 1919 júniusán történteket Romsics Imre, a kalocsai Viski Károly Múzeum igazgatója foglalta össze. Az egykori jezsuita rendház falán található emléktáblánál az önkormányzat küldöttei koszorút, az emlékezők virágokat helyeztek el az áldozatok tiszteletére.
Buzogány Szabolcs: Életem talán legcsodálatosabb, élménye, leggyönyörűbb büszkeségérzése akkor töltötte be szívemet, amikor először testvérem állampolgársági eskütételén lehettem ott, ezután következett az enyém és a többi családtagomé.
A koszorúk elhelyezése és a főhajtás után a résztvevők népszerű katonaindulók dallamaira vonultak át a Sétálóutcába.
25 év hosszú idő, de az emlékek nem halványodnak. Sokan emlékeznek a tanítóra, de talán legtöbben azok vagyunk, akiket a hagyomány, a néptánc szeretetével „fertőzött meg”, akiknek a lába még ma is őrzi a kalocsai mars ritmusait, akik nála, vele, tőle tanultunk kitartást, emberséget, fegyelmet.
Városunk hagyományait követve a Negyvennyolcasok terén tartotta meg koszorúzással egybekötött ünnepi megemlékezését március 15-én délelőtt a kalocsai önkormányzat. Műsort a Nebuló EGYMI diákjai adtak, beszédet mondott: dr. Körmeny Szabolcs önkormányzati képviselő.
A Kalocsai Múzeumbarátok Köre fáklyás felvonulásra invitál mindenkit!
Városunk hagyományai szerint szentmisével, majd a megemlékezéssel és koszorúzással emlékezett Kalocsa.
Szentmise után Benedek György szobrászművész emlékművénél tart megemlékezést Kalocsa Város Önkormányzata, melyen ünnepi beszédet dr. Kovács György ny. ezredes mond - ezt követően koszorúzás és emlékmécses gyújtásra invitálják a lakosságot.
A hagyomány szerint a börtön sarkánál tartotta meg október 23-i ünnepségét a kalocsai önkormányzat, ahol a Belvárosi Általános Iskola tanulói adtak műsort, az alkalom ünnepélyességét a Kalocsai Fúvószenekar közreműködése emelte, ünnepi beszédet Dr. Mák Kornél, a Bács Kiskun Megyei Közgyűlés alelnöke mondott.
Koszorúzási szándékukat október 19-ig szükséges jelezni.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 13 katonai vezetője Aradon, Batthyány Lajos miniszterelnök Pesten 173 éve e napon halt mártírhalált. Városunk hagyományai szerint a Negyvennyolcasok terén tartottak megemlékezést és koszorúzást.
Az eseményen jelen volt Bozó Tibor vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Parancsnoksága törzsfőnöke, aki Dr.Bábel Balázs érsekkel együtt koszorúzott.
Augusztus 20. az Új Kenyér ünnepe is, így a kenyérszentelő ünnepség sem hiányozhat a Szent István Napok programjáról.
Tegnap este hét órai kezdettel tartották városunk megemlékezését a náci rezsim, a deportálások és haláltáborok cigány áldozatainak emlékére és tiszteletére. A megjelenteket köszöntötte Sztojka István, a cigány Nemzetiségi önkormányzat elnöke, megemlékező beszédet mondott Simon Zoltán alpolgármester.
„Nekünk észen kell lennünk itt a Kárpát-medencében, a birodalmak hadi útkereszteződésében! Mifelénk elég egyetlen megingás, elég egy felelőtlen politikustól a háborúval kapcsolatos összevissza beszéd, elég egy félre csúszott választási eredmény, és annak következtében létrejövő ügyefogyott kormány, és már úszik is minden, amiért annyit, de annyit dolgoztunk az utóbbi években. Elég csak egyszer rossz irányba fordulni, és oda a magyar szabadság.”
Az Eperföldi templomban az áldozatok emlékére mutatták be a reggel fél tízkor kezdődött szentmisét, majd a templom előtti téren, a Doni áldozatok emlékművénél tartottak megemlékezést és koszorúzást katonai tiszteletadással. Beszédet Simon Zoltán alpolgármester, verset Iván Adrienn mondott, közreműködött a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar.
Szombat délelőtt a Szent István Gimnázium 11/A osztályos tanulói adtak műsort, az ünnep szónokának családi vonatkozásokkal tűzdelt beszéde után megkoszorúzták a börtön falán található emléktáblát.
Kalocsa Város Önkormányzatának megemlékezését tegnap, szerdán délután négy órai kezdettel az esős idő miatt a színházban tartották, ahol Arnold Adrienn, a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke mondott beszédet. A tisztelet és kegyelet koszorúját városunk polgármesterével és alpolgármesterével közösen helyezték el az aradiak pesti mártírtársa, Batthyány Lajos szobrának lába előtt.
Katonai tiszteletadás mellett, katonazenekar közreműködésével emlékeztek meg az egykori alakulatról és a régi bajtársakról.
A reggeli térzene után a sétálóutcában katonai tiszteletadás mellett zajlott emléktábla-koszorúzás előtt emlékszalagokkal díszítették a megjelent szervezetek képviselői a résztvevő bajtársi egyesületek zászlaját, utána pedig a színházban ünnepi állománygyűléssel folytatódott a rendezvény.
A nemzeti ünnep szónoka Filvig Géza polgármester volt, az új kenyeret Bábel Balázs érsek áldotta meg az Országzászló emlékmű előtt.
A Roma Közösségi Háznál tartott megemlékezésen beszédet mondott Sztojka István, a CNÖ elnöke, valamint Simon Zoltán alpolgármester.
Van-e olyan kalocsai, aki ne tudná: a főutcán, a sóhajok hídja sarkánál állott fákra aljas kegyetlenkedéseik végkifejleteként tucatszám akasztottak föl ártatlan civileket Szamuely pribékjei. Ha van ilyen kalocsai, kérem, mondják el neki!
A megemlékezésen Sztojka István, a Kalocsai Cigány Nemzetiségi Önkormányzat elnöke mondott beszédet, majd az egybegyűltek megkoszorúzták az emlékművet, és mécsesek meggyújtásával emlékeztek az áldozatokra.
Beszédet mondott Szabó László Dezső, kassai születésű költő, publicista.
Csütörtök délelőtt a Magyar Honvédelem Napja alkalmából városunkban hagyományosan megtartott honvédelmi nap keretében három helyszínen koszorúztak a Kalocsához kötődő honvédelmi hagyományőrző szervezetek, a járványra tekintettel ezúttal a diákság nélkül.
A Honvédelmi Minisztérium hozzájárulásával, szűkített katonai tiszteletadással és részvétellel tartanak megemlékezést a Magyar Honvédséghez kötődő kalocsai szervezetek.
Font Sándor a közösségi médiában, az alkalomból tett bejegyzésében párhuzamot von az egykori és a koronavírus-járvány idején a jelen hősei, az orvosok, ápolók, mentősök, katonák között, akik ebben a nehéz időszakban védik a nemzetet.
Kalocsa város hagyományai szerint a „börtön sarkánál”, az előzetesen meghirdetett programtól némileg eltérően tartották meg az önkormányzat október 23-ai megemlékezését, gyönyörű, verőfényes időben. Ünnepi beszédet Font Sándor mondott.
Kalocsa Város Önkormányzata az 1956-os forradalom és szabadságharc 64. évfordulója tiszteletére tart ünnepi megemlékezést és koszorúzást a börtön sarkánál található emlékműnél a nemzeti ünnepen. Beszédet mond: Font Sándor országgyűlési képviselő.
Kedd délután az október 6-0i nemzeti gyászünnep alkalmából megkoszorúzták az első magyar felelős kormány emlékművét a Negyvennyolcasok terén. A diákok műsora után beszédet Illés Péter, a Belvárosi Általános Iskola tagintézmény-vezetője mondott.
A kalocsai helyőrség történetét fölidézve emlékeztek meg az itt szolgált alakulatokról az egykori bajtársak, a város és a honvédség képviselői jelenlétében pénteken. A zenei aláfestést a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar szolgáltatta, majd térzenekoncertet is adtak. (VIDEÓVAL!)
A korábbi évekhez hasonlóan idén is ünnepélyes keretek között emlékeztek meg Kalocsán a mohácsi csatáról s annak hősi halottairól, Tomori Pálról és mártírtársairól. Beszédet Bábel Balázs érsek mondott.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is ünnepélyes keretek között emlékeznek meg Kalocsán a mohácsi csatáról, az ott hősi halált halt kalocsai érsekről, Tomori Pálról és mártírtársairól szombat délután. Beszédet mond dr. Bábel Balázs érsek, a koszorúzást követően érseki szentmise lesz.
A ma délelőtt 11 órakor, a reggeli érseki szentmise után kezdődött ünnepségen Simon Zoltán alpolgármester mondott beszédet.
A holokausztnak áldozatul esett romákra emlékeztek és a túlélők előtt tisztelegtek péntek este a kalocsai Roma Közösségi Házban.
Tegnap, Szamuely és halálbrigádjai által Kalocsán elkövetett brutális vérengzés 101. évfordulóján a tomboló vörösterror itteni áldozataira emlékezett városunk. A kegyelet virágainak elhelyezése előtt beszédet mondott Marsovszky László, Kalocsa Város Önkormányzatának bizottsági tagja.
Június 18-án hurcolták el a kalocsai zsidóságot. Tegnap Balogi József korabeli dokumentumok alapján idézte föl a történteket. A volt zsinagóga melletti parkban a városi önkormányzat képviselői szűk körben megkoszorúzták a kalocsai zsidóság áldozatainak emléktábláját.
Az Asztrik téri Országzászló emlékműnél csütörtök délután tartott ünnepségen Pécsi Vivien önkormányzati képviselő mondott ünnepi beszédet.
A Történelmi Vitézi Rend kalocsai csoportja május 30-án, szombaton délelőtt 10 órai kezdettel tartott megemlékezést a Hősök szobránál.
A szokásos, a tanulóifjúság bevonásával zajló honvédelmi napot idén a koronavírus-járvány miatt nem tudták megtartani. Helyette szűk körben, mégis méltó módon az önkormányzat és a kalocsai katonai hagyományőrző és bajtársi szervezetek helyezték el a tisztelet koszorúit az első felelős magyar kormány szoborcsoportjánál, a Hősök szobránál, valamint a Kalocsa Katona Város emlékműnél.
A szokásos módon a ’48-asok terén tartották a város hivatalos ünnepségét az iskolások műsorával, ünnepi szónoklattal és koszorúzással, majd a városi tanács korabeli határozatának értelmében borral kínálta a város népét az önkormányzat.
A március 15-ei városi ünnepség végén megkoszorúzták az első felelős magyar kormány ’48-asok terén álló emlékművét. A forradalom és szabadságharc vezetői és hősei is megérdemlik az utókor háláját, de a KALOhírek közben a Magyar Sajtó Napjára is gondolt.
A kalocsai önkormányzat hétfő délután fél négykor az ’56-osemlékparkban tartotta hajtott főt az áldozatok előtt az emléknapon. A február 25-én, az ’56-osok emlékkövénél megtartott koszorúzás előtt Török Ferenc mondott ünnepi beszédet.
Pénteken és szombaton tartották meg a Wass Albert emlékév lezárásaként az idei Wass-maratont, azt megelőzően pedig megkoszorúzták az író szobrát az ’56-os emlékparkban.
A Doni Katasztrófa emlékművénél tegnap, vasárnap délelőtt tartott megemlékezésen Filvig Géza mondott emlékező beszédet, majd az egybegyűltek katonai tiszteletadás mellett koszorúkat és mécseseket helyeztek el a szobor lábánál.
A Szent István-napi ünnepségsorozat részeként koszorúzással egybekötött megemlékezést tartott Kalocsa Város Önkormányzata az Asztrik téren, az országzászló emlékműnél.
Machay Lajos István személyében anyai dédanyjának testvére által személyesen is érintett szónoka volt a tegnapi, 19-es vörösterror áldozatainak tiszteletére rendezett megemlékezésnek.
A trianoni békediktátum aláírásának évfordulóján, nemzeti gyásznapunkon ünnepeljük 2010 óta a magyarság összetartozását. A kalocsai önkormányzat koszorúzással egybekötött megemlékezésén az erdélyi Buzogány Szabolcs mondott ünnepi beszédet.
Az őszire fordult időjárásra való tekintettel a színházban tartották meg az eredetileg a börtön sarkához tervezett városi megemlékezést az október 23-ai nemzeti ünnepen, hétfő délelőtt 11 órától. Utána megkoszorúzták a Szabadulás Kútját. Ünnepi beszédet Illés Péter, a Belvárosi Iskola intézményvezetője mondott.
A Szent István Napok kalocsai rendezvénysorozata keretében, az önkormányzatok, egyházak, pártok, társadalmi szervezetek, intézmények, valamint a város polgárainak körében megtartott koszorúzáson dr. Tóth-Kovács Ádám aljegyző mondott beszédet.
Szónoklatában úgy fogalmazott: ma is vannak, akik pénzért, hatalomért, hajlandóak eladni hazájukat. Róluk az ítéletet majd meghozzuk mi magyarok 2018 tavaszán!
A Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség Bács-Kiskun Megyei Szervezete az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozatainak emlékére megemlékezést szervezett Kalocsán november 4-én, az 56-os Emlékparkban lévő 56-os Emlékkőnél.
Három napon át tart az 1956-os események hatvanadik évfordulója alkalmából rendezett megemlékezés-sorozat Kalocsán. Az alábbi programokat kínálja a Kalocsa Kulturális Központ és Könyvtár október 21-től 23-ig!
Simor Márton szobrászművész Asztrik téri országzászló emlékművénél tartotta Kalocsa Város Önkormányzata az augusztus 20-ai ünnepi megemlékezést és koszorúzást. Az eseményen dr. Bálint József polgármester mondott beszédet Szent István király fiához, Imre herceghez írt intelmeiből merítve.
Nem a Szentháromság téren álló Hősök emlékműnél, hanem a megújult Asztrik téren tartották meg a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett megemlékezést. Az ünnepi szónok a helyi óvodák és bölcsőde vezetője, Katus Györgyné volt.
A március 15-ei koszorúzás a 168 évvel ezelőtti márciust idézte, már amennyiben a reggeli havas esőt most is eső váltotta, mint akkor. Az ünnepi műsort így zárt helyen kellett megtartani. A koszorúzás után ugyanott koccintottak az úrbéri viszonyok eltörlésének örömére.